Челси једноставно не стаје, Евертон јачи од Вест Хема

Фудбалери Челсија победили су на гостујућем терену Саутемптон са 2:0, у утакмици десет кола Премијер лиге и остварили четврту узастопну победу, којом су се примакли на бод заостатка за водећим екипама.

Челси је повео у шестом минуту голом Едена Азара, а коначан резултат поставио је Дијего Коста у 55. минуту. То је био 40. гол Косте у 64 утакмице у Премијер лиги.

Екипа Антонија Контеа је после четврте узастопне победе четврта на табели са 22 бода и има један мање од првопласираног Манчестер Ситија, као и од Арсенала и Ливерпула.

Саутемптон је претрпео први пораз у последњих шест утакмица и задржао се на деветом месту на табели са 13 бодова.

У екипи Челсија целу утакмицу одиграо је српски репрезентативац Немања Матић, док је Бранислав Ивановић ушао у 84. минуту, док је за Саутемптон цео меч одиграо Душан Тадић.
Евертон победили су на свом терену Вест Хем са 2:0 у првој недељној утакмици 10. кола енглеске Премијер лиге.

Стрелци у тријумфу над Вест Хемом били су Ромелу Лукаку у 50. минуту на асистенцију Јаника Боласија и Рос Баркли у 76. минуту.

Утакмица на стадиону Гудисон парк није донела много узбуђења, оба тима су играли прилично отворено, али нису успевала да дођу до много прилика за гол.

Евертон је данашњим тријумфом прекинуо серију од пет утакмица без победе.