Тотенхем (баш) бољи од Јунајтеда, Ливерпул лако са Стоуком

У првих 45 минута ниједна екипа није погодила оквир гола, да би затим, за шест минута наставка, Тотенхем три пута погодио мрежу Манчестер Јунајтеда – а вероватно је могао још толико. Трка за шампионску круну није готова у Премијер лиги, баш као ни борба за Лигу Европе, јер је и Ливерпул убедљиво савладао Стоук на свом терену.

Фудбалери Тотенхема задржали су бодовни прикључак за лидером Премијер лиге Лестером, пошто су на свом терену победили Манчестер Јунајтед са 3:0 у утакмици 33. кола.

После првих 45 минута игре на стадиону "Вајт Харт Лејн" није било много узбуђења - штавише, није виђен ниједан ударац у оквир гола - а у истом темпу екипу су наставиле и у другом полувремену.

Ипак, Тотенхем је средином другог дела меча сломио отпор ривала и за само шест минута дошао до убедљивог тријумфа.

Мрежу Јунајтеда "начео" је Деле Али у 70. минуту после центаршута Кристијана Ериксена са левог бока, да би у 74. предност дуплирао Тоби Алдерверелд ударцем главом након центаршута Ерика Ламеле из слободног удараца.

Асистент код другог гола Тотенхема, Ламела, је само два минута касније поставио коначан резултат после додавања Денија Роуза.

Тотенхем после 33 одигране утакмице има 65 бодова, седам мање од Лестера, који је раније у недељу са 2:0 победио Сандерленд, док је Манчестер пети са 53.

Ливерпул је победио Стоук на свом терену са 4:1. Голове за тријумф Ливерпула постигли су Алберто Морено у осмом минуту, Данијел Стариџ у 32. и Дивок Ориги у 50. и 65. минуту.

Једини гол за Стоук постигао је Бојан Кркић у 22. минуту.