Наполи бољи од Вероне, коначно славио и Емполи

Фудбалери Наполија савладали су свом терену Верону са 3:0 (2:0), у 32. колу италијанске Серије А и задржали корак за лидером Јувентусом. Емполи победио после 12 кола, бољи од Фиорентине са 2:0.

Голове за Наполи постигли су Маноли Габијадiни у 33, Лоренцо Инсиње у 45. и Хозе Каљехон у 70. Наполи тренутно има 70 бодова, шест мање од лидера шампионата Јувентуса, док је Верона убедљиво последња на табели са 22.

Фудбалери Емполија победили су на свом терену Фиорентину са 2:0. Емполију су, прву победу после 12 кола, донели Мануел Пучиарели голом у 41. минуту и Пјотр Зјелински поготком два минута пре краја утакмице.

Фиорентина је, на другој страни, продужила низ неуспеха, пошто јој је ово била шеста утакмица без победе у Серији А. Емполи је на 11. месту на табели са 39 бодова, док је Фиорентина пета са 56 бодова.

У осталим мечевима Сампдорија је након аутогола Армера и гола Фернанда у финишу сусрета, дошла до победе против Удинезеа, док је Торино на свом терену, головима Переса и Лопеса савладао Аталанту (2:1), за коју је једини гол постигао Цигарини.