Тријумф Виљареала, Гранада одолела на Сан Мамесу

Фудбалери Виљареала победили су на гостујућем терену Еибар са 2:1, у утакмици 31. кола шпанског првенства и прекинули низ од четири утакмице без победе.

Виљареал је повео у 22. минуту голом Андера Капе, а изједначио је Лопес у 35. минуту. Победу гостујућем тиму донео је Роберто Солдадо у 50. минуту.

Виљареал се после 16. првенствене победе учврстио на четвртом месту на табели са 57 бодова и има осам бодова више од петопласиране Селте, која је јуче одиграла 1:1 са Депортивом. Прве три екипе из шпанског првенства ће се директно пласирати у Лигу шампиона, док ће четвртопласирана играти у квалификацијама.

Еибар је у последњих седам утакмица без победе и заузима девето место на табели са 38 бодова.

Фудбалери Реал Сосиједада победили су на гостујућем терену Севиљу са 2:1 и прекинули низ од два пораза, односно пет утакмица без победе.

Сосиједад је повео у другом минуту голом Маркела Берхаре, а вођство је дуплирао преко Гжегожа Криховјака, који је постигао аутогол у 34. минуту. Једини гол за домаће постигао је Кевин Гамеиро у 51. минуту из једанаестерца.

Севиља је тако прекинула серију од 13 узастопних победа на домаћем терену.

Сосиједад је остварио 10. првенствену победу и заузима 10. место на табели са 38 бодова, док је Севиља после другог узастопног пораза седма са 48 бодова.

У осталим мечевима недељног програма Атлетик Билбао и Гранада су одиграли 1:1, а исти резултат је био и на мечу Малага - Еспањол.