Португалци славили у Београду, Србија у реваншу на све или ништа

Србија – Португалија 1:2. У првом мечу квалификација за Светско првенство у Колумбији, репрезентација Србије је поражена од Португалије са 2:1 у Београду.

Футсал репрезентација Србије поражена је у Комбанк арени од Португалије са 2:1 (2:0) у првом мечу баража за Светско првенство у Колумбији.

Србија је у већем делу меча била бољи ривал, али није искористила многобројне шансе, пре свих Слободан Раичевић, најмање три из категорије стопостотних.

Португалци су знали то да казне и тријумфују головима Жоаа Матоса у 13. и Кардинала у 16, док је за Србију једини стрелац био капитен Марко Перић у 26. минуту.

Упркос два гола минуса на полувремену, српски футсалери су били били близу ремија, али је Милош Симић у финишу пропустио шансу да са бољим изгледима оду на реванш.

Видело се да искусни Португалци у ногама имају "стотину" оваквих утакмица, били су смирени и нису дозволили изабраницима Аце Ковачевића да направе ново изненађење као на недавном првентву Европе у Београду.

Реванш је на програму 12. априла у Лисабону.

Селектор Србије Аца Ковачевић није био обехрабрен после пораза, тврди да ће национални тим ићи на победу у реваншу.

"Пуно су нас коштале грешке, примили смо два гола, а тешко је јурити резултат против Португалије. Жао ми је јер смо пропустили много шанси", рекао је Ковачевић.

Он је поручио да се нада да ће његов тим имати више среће.

"Задовољни смо, идемо на победу и у Лисабону, ако искористимо 50 одсто шанси са данашњег меча бићемо близу".

Капитен "орлова" Марко Перић није био незадовољан после пораза.

"Овај пораз боли, одиграли смо можда и најбољу партију икада. Створили смо много прилика, али идемо даље. Идемо на реванш да дамо максимум" , закључио је Перић.

Овако је протекао меч:

21.55 - Крај!

21.40 - Пршић је искључен, после фаула над Переиром. Србија ће играти са играчем мање нареднма два минута, или док Португалија не постигне погодак.

21.25 - ГОЛ! Марко Перић смањује на 2:1.