Арсенал и Сити без победа, Лестер поново на врху!

Фудбалери Лестера савладали су у Лондону Тотенхем и вратили се чело табеле Премијер лиге. Арсенал у финишу меча испустио тријумф на "Енфилду", "грађани" код куће играли без голова са Евертоном. Душан Тадић стрелац за Саутемптон.

Бајка се наставља! Лестер поново дели прво место на табели са Арсеналом, после мечева 21. кола Премијер лиге. "Лисице" су на гостовању Тотенхему однеле сва три бода голом Роберта Хута у 83. минуту сусрета.

Арсенал је до самог финиша имао у рукама победу и важна три бода са "Енфилда", али је Џо Ален Венгеру помрсио рачуницу.

У спектакуларном мечу у Ливерпулу, домаћин је први повео голом Фирмина. Ремзи доноси изједначење "тобџијама", али Бразилац својим другим голом на мечу поново доноси предност својој екипи.

На полувреме се отишло са резултатом 2:2, пошто је Оливије Жиру у 24. минуту донео изједначење Арсеналу. Исти играч у наставку доноси предност гостима, да би Ален у финишу поставио коначан резултат - 3:3.

Реми Арсенала могао је да искористи Манчестер сити, али је одиграо само 0:0 са Евертоном на свом "Етихаду".

Челси никако да веже две победе. "Плавци" су имали предност против Вест Брома све до 86. минута, када је Меклин затресао мрежу и још једном ове сезоне забринуо Романа Абрамовича.

Челси је два пута водио на мечу, голом Аспиликуете и аутоголом Мекаулија, али су се гости из Бирмингема два пута враћали у живот. Ивановић је одиграо цео меч, док је Матић у игру ушао у 78. минуту.

Саутемптон је одиграо још један добар меч пред својим навијачима, савладавши са 2:0 екипу Вотфорда. Шејн Лонг је довео домаће до предности, док је коначан резултат поставио Душан Тадић само два минута пошто је ушао у игру са клупе.

Голеаде су виђене у Стоуку и Свонсију.

"Грнчари" су са 3:1 славили против Норича, искористивши чињеницу да су гости од 31. минута играли са играчем више на терену.

Црвени картон зарадио је и Кајл Нотон у екипи Свонсија, што је помогло Сандерленду да дође до тријумфа од 4:2, уз три поготка искусног Џермејна Дефоа.

Резултати и стрелци 21. кола:

Челси - ВБА 2:2 (Аспиликуета 20, Меколи аутогол 74 - Гарднер 33, Меклин 86)

Манчестер сити - Евертон 0:0

Саутемптон - Вотфорд 2:0 (Лонг 17, Тадић 74)

Стоук - Норич 3:1 (Волтерс 49, Хоселу 67, Бенет аутогол 78 - Хоусон 55)

Свонси - Сандерленд 2:4 (Сигурдсон 21 пенал, Ајев 40 - Дефо 3, 62, 86, ван Анхолт 49)

Ливерпул - Арсенал 3:3 (Фирмино 10, 19, Ален 90 - Ремзи 14, Жиру 25, 55)

Тотенхем - Лестер 0:1 (Хут 84)