Млади "орлови" ремизирали са Немачком на почетку шампионата

Србија – Немачка 1:1 (крај). Младе репрезентације Србије и Немачке одиграле су без победника у првом колу Европског првенства у Чешкој. Утисак је да су "орлови" били бољи ривал, чак су и повели голом Ђуричића. Немци брзо изједначили, а од 69. минута играли са играчем мање на терену.

Млада фудбалска репрезентација Србије играла је нерешено 1:1 са Немачком, у првом колу Групе А Европског првенства у Чешкој.

Србија је повела преко Филипа Ђуричића у осмом, а изједначио је Емре Чан у 17. минуту.

Предност српском тиму Ђуричић је донео после одличног соло-продора, када је Робину Кнокеу пробацио лопту кроз ноге, изашао сам испред немачког голмана Тер Штегена и лако га савладао.

Чан је само девет минута касније донео Немачкој изједначење, пошто је одлично преварио Дарка Брашанца и прецизним ударцем са 20 метара савладао Марка Дмитровића.

Екипа селектора Младена Додића је била боља у првом полувремену, а пред крај тог дела сусрета имала је прилику да поново поведе, али је капитен Горан Чаушић погодио пречку са више од 30 метара.

Немци су били конкретнији у другом делу игре, али нису успели да озбиљније угрозе Дмитровића.

Велику предност Србија је имала од 69. минута, када је Кристијан Гунтер искључен због другог жутог картона, који му је арбитар Хавијер Естрада доделио због симулирања прекршаја на 35 метара од противничког гола.

Србија, ипак, није успела да направи ниједну конкретну прилику, па је утакмица завршена нерешено 1:1

У другом сусрету Групе А, Данска је после преокрета савладала домаћина Чешку са 2:1.

Србија ће у наредном колу играти против Чешке, у суботу од 18 часова, док ће се исти дан од 20.45 састати Немачка и Данска.

Овако је протекао меч у Прагу:

22.34 - Крај меча, Србија - Немачка 1:1.

22.09 - Србија од 69. минута има играча више на терену, пошто је други жути картон зарадио Гунтер.

21.46 - Почело је друго полувреме на стадиону Летна.

21.31 - Полувреме, Србија - Немачка 1:1.

Имали су млади "орлови" прилику да поново поведу, али је "бомба" Чаушића у 43. минуту погодила пречку гола Тер Штегена.

21.02 - ГОЛ! Немачка у 17. минуту стиже до изједначења, стрелац је Емре Чан.

20.53 - ГОООООЛЛЛ! Србија од осмог минута води са 1:0, стрелац је Филип Ђуричић!

20.45 - Почео је меч у Прагу.

20.20 - Познати су састави тимова за вечерашњи меч:

Немачка: Тер Штеген, Корб, Гинтер, Кноке, Гунтер, Чан, Лајтнер, Јунес, Фоланд, Мејер и Хофман.

Србија: Дмитровић, Стојковић, Спајић, Пантић, Петровић, Брашанац, Чаушић, Срнић, Јојић, Ђуричић и Пешић.

20.00 - У првом мечу групе А, у којој се такмиче Србија и Немачка, Данска је савладала домаћина Чешку са 2:1.