"Тобџије" освојиле ФА куп

Арсенал, после велике борбе и продужетака, савладао Хал са 3:2 и освојио ФА куп Енглеске. Ово је први трофеј за "тобџије" још од 2005. године. Стрелац победоносног гола Арон Ремзи у 109. минуту утакмице на Вемблију.

Фудбалери Арсенала освојили су трофеј у ФА купу, пошто су на Вемблију, после продужетака, победили Хал Сити са 3:2. Екипи Арсена Венгера ово је први трофеј још од 2005. године.

Последњи трофеј Арсенал је, такође, освојио у ФА купу, а тада је у финалу у Кардифу победио екипу Манчестер јунајтеда.

Голове за Арсенал постигли су Санти Казорла у 17, Лорен Кошчелни 71. и Арон Ремзи у 109. минуту, док су стрелци за Хал били Џејмс Честер у четвртом и Куртис Дејвис у осмом минуту меча.

Хал је много боље почео меч и већ после осам минута игре је водио са 2:0, али је Арсенал успео да изједначи и одведе меч у продужетке.

У додатних 30 минута виђена је велика борба, а Арсенал је успео голом Ремзија да потпуно преокрене резултат.

До краја другог продужетка Хал је имао неколико добрих прилика да изједначи и обезбеди пенале, али је Арсенал успео да се одбрани, па је клуб из северног Лондона успео да освоји трофеј после девет година.