Зенит - Динамо, прекид и напад навијача на Граната

Утакмица између Зенита и Динама из Москве прекинута је у 88. минуту, јер су домаћи навијачи, незадовољни сигурним поразом, улетели на терен. Један хулиган ударио фудбалера гостију Владимира Граната.

Дерби утакмица 29. кола фудбалског шампионата Русије између Зенита и московског Динама прекинута је у 88. минуту, при вођству гостију од 4:2, пошто су навијачи домаћег тима ушли на терен.

Незадовољни што ће њихови љубимци изгубити утакмицу, а самим тим и прилику да освоје титулу, навијачи Зенита спустили су се са трибине до гола Московљана, а пошто полиција није успела да их врати, главни судија је прекинуо утакмицу.

Један хулиган је успео да удари фудбалера гостију Владимира Граната, али на срећу није био јак ударац. Свакако, међутим,  слика која ће запрепастити све праве фудбалске навијаче.

Зенит је повео у шестом минуту голом Данија, али је потом уследио преокрет захваљујући погоцима Јусупова у 35. минуту, Фернандеза у 57, Нобое у 65. и Курањија у 71. минута. Известан пораз ублажио је Кержаков у 84. минуту.

Зенит води на табели са 60 бодова и сигурно га очкује казна, а после свега извесно је да ће Локомотива и ЦСКА, који имају бод и два мање, одлучити о новом шампиону.

Наиме, московски тимови своје мечеве 29. кола играју касније данас, а међусобно ће одмерити снаге у последњем колу у четвртак.