Бенфика савладала Јуве, Севиљи шпански дерби

Домаћини искористили предност домаћег терена у првим мечевима полуфинала Лиге Европе. Бенфика на "Лужу" савладала Јувентус са 2:1, Севиља у Валенсију носи два гола предности (2:0).

Фудбалери Бенфике и Севиље забележили су победе у првим полуфиналним утакмицама Лиге Европе.

Португалски клуб славио је у Лисабону против Јувентуса са 2:1, док је у шпанском дуелу Севиља лако надиграла Валенсију - 2:0.

Бенфика је после добре игре заслужено срушила италијанског великана. Екипа Жоржа Жезуса могла је да обезбеди мирнији пут на реванш у Торину, али су њени нападачи пропустили неколико повољних шанси пред мрежом голмана Буфона.

У домаћем тиму српски интернационалац Лазар Марковић одиграо је целу утакмицу, Миралем Сулејмани је играо до 60. минута, док је Филип Ђуричић преседео на клупи.

Севиља је без већих проблема победила Валенсију, након што је оба гола постигла у првом полувремену и то у року од три минута.

Реванш мечеви полуфинала Лиге Европе играју се 1. маја.

Резултати:

Бенфика - Јувентус 2:1 (Гарај 3, Лима 84 - Тевез 73)

Севиља - Валенсија 2:0 (Мбија 33, Бака 36)

Погледајте голове са вечерашњих мечева:

22.54 - Завршен меч и у Лисабону, Бенфика је савладала екипу Јувентуса са 2:1.

22.53 - Завршен меч у Севиљи, домаћи тим савладао је Валенсију са 2:0.

22.44 - ГОООЛ! Фантастичним поготком Лиме, Бенфика поново води против Јувентуса, сада је 2:1. Играо се 84. минут на "Лужу".

22.33 - ГОООЛ! Карлос Тевез после соло продора у 73. минуту доноси изједначење Јувентусу на "Лужу". Бенфика - Јувентус 1:1.

21.52 - Полувреме, у Лисабону Бенфика води са 1:0, на стадиону "Роман Санчез Пицхуан" великих 2:0 за Севиљу против Валенсије.

21.41 - ГОООЛ! Само три минута касније Карлос Бака дуплира предност Севиље над Валенсијом.

21.38 - ГОООЛ! Севиља од 33. минута води са 1:0 голом Стефана Мбие.

21.08 - ГОООЛ! Бенфика већ од трећег минута води против Јувентуса на Ла Лужу. Стрелац Езекијел Гарај.

21.05 - У Лисабону и Севиљи почели полуфинални дуели Лиге Европе.