Црно-бели нокаутирани у Крушевцу, Звезда сигурна

Напредак савладао екипу Партизана са 2:0 и удаљио црно-беле од одбране титуле шампиона. Истим резултатом Звезда пред 17.000 навијача победила тим нишког Радничког и сада има шест бодова више од вечитог ривала. Војводина сигурна против "романтичара", градски дерби припао Вождовцу.

Фудбалери Партизана удаљили су се од титуле првака Србије пошто су у Крушевцу изгубили од екипе домаћег Напретка са 2:0, у утакмици 25. кола националне Суперлиге.

Црно-бели су застали у најгорем могућем тренутку, уочи великог дербија са лидером Црвеном звездом, са којом се састају у суботу на стадиону у Хумској.

Пред око 8.000 гледалаца, мотивисани тим Напретка није респектовао фаворизованог ривала. Играо је веома чврсто у одбрани, а опасно претио из контранапада, па је повео већ након пола сата преко Видаковића.

Гости су у наставку успели да консолидују редове и преузму контролу ситуације на терену, међутим, Крушевљани се нису предавали.

Победник је одлучен у јеку теренске иницијативе Партизана, а велику радост домаћим навијачима донео је Божовић за 2:0 и неочекивани тријумф Напретка.

Након овог пораза црно-бели имају шест бодова мање од Црвене звезде, која је са 2:0 на свом терену савладала екипу нишког Радничког. Голове за црвено-беле постигли су Ракић и Мрђа у другом полувремену сусрета.

Важна три бода у борби за опстанак освојио је Доњи Срем савладавши тим Новог Пазара са 2:1, као и Слобода победом у Ивањици над домаћим Јавором (1:0). док је у малом градском дербију Вождовац савладао екипу Чукаричког са 2:0.

Фудбалери Војводине победили су у Новом Саду ОФК Београд са 2:0. "Лале" су тако први пут у пролећеном делу шампионата забележили два тријумфа у низу, док је ОФК поражен после две везане победе.

Стрелци за Војводину били су Јован Стојановић у 58. минуту и Сергеј Милинковић-Савић у 66. минуту утакмице.

На утакмици у Јагодини прва до предности стигла је екипа Рада, после лепог ударца Луковића са око 20 метара. Јагодина је до изједначења успела да дође до краја првог дела сусрета, а стрелац првог гола за "ћуране" био је Пешић после центаршута са десне стране.

Пешић је средином другог полувремена довео Јагодину до предности из једанаестерца, да би коначан резултат поставио Арсенијевић у самој завршници утакмице.

Јагодина је овом победом ухватила прикључак за трећепласираним Чукаричким, па сада има 40 бодова, један мање од "брђана", који су поражени од Воздовца са 0:2.

Резултати 25. кола:

Доњи Срем - Нови Пазар 2:1 (Ђуро 7, Дамњановић 28 - Павловић 54)

Вождовац - Чукарички 2:0 (Обрадовић 53, Вељовић 86)

Напредак - Партизан 2:0 (Видаковић 31, Божовић 74)

Спартак - Раднички Крагујевац 0:0

Јавор - Слобода 0:1 (Јовановић 86)

Војводина - ОФК Београд 2:0 (Стојановић 58, Милинковић-Савић 66)

Црвена звезда - Раднички (Н) 2:0 (Ракић 50, Мрђа 75)

Јагодина - Рад 3:1 (Пешић 37, 69п, Арсенијевић 80 - Луковић 7)

Овако је протекао суперлигашки дан:

19.59 - Завршено и на Маракани, Црвена звезда боља од нишког Радничког, резултат 2:0.

19.53 - Завршен меч у Јагодини, где је домаћи тим савладао екипу Рада са 3:1.

19.40 - ГОООЛ! Драган Мрђа, на асистенцију Милијаша, постиже погодак, Црвена звезда против Радничког води са 2:0.

19.38 - Нови погодак за Јагодину, која против Рада води са 3:1.

19.29 - Преокрет у Јагодини, домаћи тим од 69. минута води против Рада са 2:1.

19.15 - ГОООЛ! Голом Ђорђа Ракића Црвена звезда води против Радничког од 50. минута са 1:0.

18.52 - Полувремена на последња два меча 25. кола Суперлиге: Црвена звезда - Раднички (Н) 0:0, Јагодина - Рад 1:1.

18.40 - Јагодина стиже до изједначења у 37. минуту, стрелац је Пешић.

18.08 - Рад је повео у Јагодини голом Андрије Луковића у 7. минуту.

18.03 - Почели мечеви у Београду и Јагодини.

18.00 - За који минут почињу и преостала два меча 25. кола Суперлиге. У Београду, Црвена звезда дочекује нишки Раднички, док Јагодина на свом терену игра против београдског Рада.

17.57 - Резултати осталих мечева 25. кола Суперлиге: Доњи Срем - Нови Пазар 2:1, Вождовац - Чукарички 2:0, Јавор - Слобода 0:1, Спартак - Раднички (К) 0:0.

17.55 - Завршен меч у Крушевцу, Напредак је са 2:0 савладао екипу Партизана.

17.33 - ГОООЛ! Напредак дуплира предност у јеку напада црно-белих. Лукач је неспретно интервенисао, оставио лопту на зицеру Божовићу, сада је 2:0.

17.15 - Голом Обрадовића, Вождовац води против Чукаричког са 1:0.

17.12 - Нови Пазар смањује резултат против Сремаца на 2:1, стрелац је Павловић.

17.00 - Завршен меч у Новом Саду, Војводина је савладала ОФК Београд са 2:0.

16.51 - Полувремена и на осталим мечевима: Доњи Срем - Нови Пазар 2:0, Вождовац - Чукарички 0:0, Јавор - Слобода 0:0, Спартак - Раднички (К) 0:0.

16.49 - Полувреме у Крушевцу, Напредак води против Партизана са 1:0.

16.34 - ГОООЛ! Напредак води са 1:0, стрелац је Видаковић у 31. минуту.

16.33 - И Доњи Срем, помало изненађујуће, води против Новог Пазара са 2:0

16.32 - "Лале" дуплирају предност, стрелац је Милинковић-Савић.

16.26 - Војводина води против ОФК Београда са 1:0, стрелац је Стојановић у 58. минуту.

16.07 - Голом Зеца у 7. минуту Доњи Срем у Пећинцима води против Новог Пазара са 1:0.

16.00 - Почело је још пет мечева 25. кола: Доњи Срем - Нови Пазар, Напредак - Партизан, Вождовац - Чукарички, Јавор - Слобода и Спратак - Раднички Крагујевац.

15.46 - Полувреме на "Карађорђу" без голова - 0:0.

15.00 - Почео је први меч 25. кола Јелен Суперлиге - у Новом Саду екипа Војводине је дочекала ОФК Београд.