Борусија моћна у Бремену

Борусија из Дортмунда савладала Вердер са 5:1, Јојић читав меч преседео на клупи. Бајерн сигурном игром стигао до победе од 2:0 у Нирнбергу. Убедљиви тријумфи Мајнца и Ајнтрахта.

Фудбалери минхенског Бајерна победили су у гостима екипу Нирнберга са 2:0 у утакмици 20. кола немачке Бундеслиге.

Бајерн је оправдао улогу фаворита у дербију Баварске прекинувши низ од две узастопне победе Нирнберга на старту пролећног дела сезоне.

Први гол за госте постигао је хрватски репрезентативац Марио Манџукић у 18. минуту на асистенцију Давида Алабе, а коначан резултат постигао је Лам почетком другог полувремена.

Успешна у гостима била је и Борусија из Дортмунда која је у Бремену била боља од Вердера - 5:1.

Сјајне партије за "милионере" пружили су двоструки стрелци Роберт Левандовски и Хенрик Мктаријан.

Бивши фудбалер Партизана Милош Јојић није дебитовао за екипу из Дортмунда, пошто је читав меч у Бремену одгледао са клупе.

Резултати и стрелци 20. кола:

Волфсбург - Мајнц 3:0 (Родригез 60. пенал, Дост 66, Густаво 75)
Вердер - Борусија Дортмунд 1:5 (Ајцичек 85 - Левандовски 26, 85, Мктаријан 41, 62, Фридрих 48)
Нирнберг - Бајерн 0:2 (Манџукић 18, Лам 49)
Фрајбург - Хофенхајм 1:1 (Шмид 68 - Модесте 86)
Ајнтрахт Франкфурт - Ајнтрахт Брауншвајг 3:0 (Флум 7, Мејер 41, Ајгнер 44)
Хамбургер - Херта 0:3