Шкртелов поклон Ситију

Фудбалери Ливерпула и гостујућег Манчестер ситија играли су нерешено 2:2 у утакмици другог кола енглеске Премијер лиге. У другом данашњем мечу Стоук и Арсенал одиграли без голова 0:0.

Стрелци за домаћи тим, који је два пута водио, били су Мартин Шкртел у 34. и Луис Суарез у 66. минуту, док су голове за актуелног шампиона Енглеске постигли Јаја Туре у 63. и Карлос Тевез у 80. минуту.

Ливерпул је повео прецизним ударцем главом Шкртела после корнера, који је извео капитен Стивен Џерард, док је други гол за домаћи тим Суарез постигао из слободног ударца са око 20 метара.

Код оба гола Ситија претходиле су лоше интервенције у одбрани домаћег тима. Прво је Туре искористио слабу процену голмана Пепеа Рејне и још неколико играча после центаршута Карлоса Тевеза са десне стране, а потом је аргентински нападач пресекао додавање Шкртела ка голману, заобишао Рејну и пласирао лопту у гол.

Ливерпул је у првом колу изгубио са 0:3 од Вест Бромвич Албиона, док је Сити са 3:2 победио Саутхемптон.

У наредном мечу Ливерпул ће играти против Арсенала, а Манчестер сити против Квинс Парк ренџерса.