Реми лидера у Ужицу

Доњи Срем освојио бод на гостовању Слободи (2:2), Јавор савладао екипу Спартака. Без голова на Карабурми и Бањици. Мореира донео три бода Војводини. "Вечити" своје мечеве играју у недељу.

Нови успеси дебитанта Доњег Срема и ивањичког Јавора, као и кикс ОФК Београда, обележили су данашње утакмице 3. кола фудбалске Супер лиге Србије.

Неочекивани лидер на табели, тим из Пећинаца је остао непоражен на "врућем" терену у Ужицу, где је до бода стигао у самом финишу утакмице (2:2). Доњи Срем је и против Слободе потврдио квалитет, јер је повео већ после десетак минута, али је домаћин преокренуо резултат и чувао га до 90. минута.

Када се чинило да су гости на прагу првог поража, заслужен бод донео је Петковић из пенала.

Ивањички Јавор је остварио други успех заредом тријумфујући код куће против Спартака (2:0), док је ОФК Београд приредио ново разочарање навијачима ремијем без голова на Карабурми (0:0).

Војводина је против БСК-а остварила прву победу у шампионату. Стрелац јединог гола био је Алмами Мореира у 86. минуту меча.

Истим резултатом завршен је и сусрет на Бањици између Рада и Смедерева.

Резултати 3. кола:
Јавор - Спартак 2:0 (Силва 2, Јакимовски 8. пенал)
ОФК Београд - Хајдук 0:0
Рад - Смедерево 0:0
Слобода - Доњи Срем 2:2 (Ранђеловић 38, Стајић 41 - Дамјановић 9, Петковић 90. пенал)
Војводина - БСК 1:0 (Мореира 86)

Сутра се састају Нови Пазар и Црвена звезда (17 сати) као и Партизан и Јагодина (19)

Одиграно у петак: Раднички Ниш - Раднички Крагујевац 1:1