БСК платио евро цех

Црно-бели закаснили три дана да покажу навијачима да су ефикасни. Цех за испадање из квалификација за Лигу шампиона платио је ВСК из Борче. Партизан је био више него убедљив у премијерном мечу Супер лиге, гост је савладан са 7:0 (1:0). У листу стрелаца уписао се и голман Стојковић.

Фудбалери Партизана убедљиво су почели нову сезону у Супер лиги, у којој бране титулу, пошто су у првом колу на свом стадиону победили БСК из Борче са 7:0. Жал за пропуштеним на Евро сцени "натерао" је црно-беле да најозбиљније уђе у меч и дође до убедљиве победе. Гости без шанси у овом мечу.

Стрелци за црно-беле били су Иван Иванов у 25, Саша Илић у 47. и Мохамед Забија у 48, Никола Нинковић у 66, Стефан Шћеповић у 74. и Лазар Марковић у 83. и голман Владимир Стојковић из пенала у 90. минуту.

Партизан је био бољи, од почетка контролисао утакмицу, док су гостујући фудбалер тек неколико пута успели да шутну на гол, али безопасно. Црно-бели су повели када је после центаршута Лазара Марковића са леве стране Иванов остао сам и ударцем главом савладао голмана гостију Љуба Ковачевића.

Предност браниоца титуле удвостручио је капитен Илић у 47, а само минут касније Забија је искористио одличан пас Лазара Марковића, изашао сам испред Ковачевића и лако га савладао за 3:0.

На 4:0 повећао је један од најбољих фудбалера Партизана на овој утакмици, Никола Нинковић, а предност од 5:0 донео је Шћеповић који је главом савладао противчког голмана после центаршута Немање Томића.

Предност црно-белима од 6:0 донео је Марковић после асистенције Владимира Волкова, а коначан резултат поставио је голман Стојковић пошто је извео пенал у 90. минуту утакмице.