Челси прегазио КПР, победа Тотенхема

Коначно је прорадио Торес, који је хет-триком учествовао у победи “плаваца”. Фудбалери Челсија убедљиво су савладали Квинс Парк Ренџерс са 6:1 (4:0), у утакмици 35. кола енглеске Премијер лиге. Тотенхем савладао Блекбурн са 2:0.

Лондонски тим на крилима пласмана у финале Лиге шампиона доминирао је током целог меча, а посебно се истакао троструки стрелац Фернандо Торес (19, 25, 64. минут). Први гол на мечу постигао је Стариџ, после само 46 секунди игре, а у стрелце су се уписали и капитен Тери (13. минут) и Малуда (80. минут). Једини гол за КПР постигао је Ђибрил Сисе у 84. минуту.

Уочи утакмице, као што је и најављено није било традиционалног руковања, како би се избегле непријатне ситуације због оптужби Антона Фердинанда на рачун Џона Терија за вређање на расној основи.

Фудбалери Тотенхема савладали су у Лондону екипу Блекбурна са 2:0, у преосталој данашњој утакмици 36. кола. Овом победом Тотенхем је поново преузео четврто место на табели које води у квалификације за Лигу шампиона и два кола пре краја сезоне са утакмицом мање заостаје четири бода за трећепласираним Арсеналом.

Важан успех изборен је головима Ван дер Варта у 22. и Вокера у 75. минуту.

Блекбурн је 21. лигашким поразом остао последњепласирани са малим шансама да избегне прелазак у нижи ранг.

Сутра је на програму велики дерби и борба за титулу између Манчестер Ситија и Манчестер Јунајтеда.

Табела: Манчестер Јунајтед 83 бода, Манчестер Сити 80, Арсенал 66, Тотенхем 62, Њукасл 62, Челси 61, Евертон 51, Ливерпул 49, итд.