Виган руши фаворите

Виган начинио још једно велико изненађење у Премијер лиги, савладавши Арсенал на Емиратима са 2:1. Са нова три бода, Виган бежи из опасне зоне, Арсенал сигуран на трећем месту.

После победе над Манчестер јунајтедом, Виган савладао још једног великана енглеског фудбала. Нова жртва изабраника Роберта Мартинеза био је лондонски Арсенал, а гости су на Емиратима славили са 2:1.

У само два минута, Виган је експресно стигао до велике предности, головима Ди Санта и Гомеза. Томас Вермелен успео је да смањи резултат у 21. минуту, али то није било довољно да "тобџије" избегну пораз.

Великом победом у Лондону, Виган се се попео на 16. место на табели Премијер лиге, са пет бодова више од Болтона, првог испод црте у зони испадања, док је Арсенал упркос пораз задржао треће место на табели.