ШВА - ИТА (29. јун)
НЕМ - ДАН (29. јун)

Рекордер Модрић: Не знам где је судија нашао осам минута надокнаде

Капитен фудбалске репрезентације Хрватске Лука Модрић рекао је после ремија против Италије (1:1) да је фудбал окрутан и да не зна где је судија Дани Макели из Холандије нашао осам минута да продужи утакмицу.

Рекордер Модрић: Не знам где је судија нашао осам минута надокнаде Рекордер Модрић: Не знам где је судија нашао осам минута надокнаде

Фудбалери Хрватске и Италије ремизирали су резултатом 1:1 у мечу треће рунде групе Б Европског првенства у Немачкој. Италија је изједначила голом Матије Закањија у осмом минуту надокнаде.

Хрватска сада има само теоретске шансе да се домогне осмине финала шампионата Европе.

"Не знам шта да кажем. Фудбал је некад окрутан и то се данас показало. Што је, ту је. Нисмо заслужили овај гол. Не знам где је судија нашао осам минута да продужи. Ако мораш да паднеш, нека паднеш овако како смо ми данас", рекао је Лука Модрић, стрелац гола у 55. минуту, за Хрватску радио-телевизију

Да би Хрватска прошла међу 16 најбољих у Европи као једна од четири најбоље трећепласиране селекције Енглеска мора да победи Словенију са најмање три гола разлике, да Данска савлада Србију, Португалија Грузију, а Турска Чешку.

"Теоретски можемо да прођемо, али нам се никад ништа није поклопило. Прошлу утакмицу у 90+5, сада у 90+8. минуту. Некад није суђено. Видећемо да ли је време за опроштај од репрезентације, није сад време за те приче", рекао је Модрић.

Фудбалер Реал Мадрида је голом против Италије са 38 година и 289 дана постао најстарији стрелац у историји Европског првенства.