ЕНГ - ШВА 18.00
ХОЛ - ТУР 21.00

Николо Заниоло због повреде пропушта Европско првенство

Фудбалер Астон виле и италијански репрезентативац Николо Заниоло пропустиће предстојеће Европско првенство због повреде стопала, преносе италијански медији.

Николо Заниоло се повредио пре два дана на мечу 37. кола енглеске Премијер лиге између Астон виле и Ливерпула који је завршен резултатом 3:3.

Италијан је ушао у 65. минуту, али је 14 минута касније морао да напусти терен због повреде.

Италијански медији наводе да је после додатних прегледа утврђено да је фудбалер Астон виле доживео тежу повреду стопала, а ван терена биће најмање месец дана.

Заниоло је пропустио и претходно првенство Европе, које одиграно 2021. године, због повреде лигамената колена.

Италија је тада освојила титулу, пошто је у финалу после пенала победила Енглеску укупним резултатом 4:3.

Заниоло (24) је за репрезентацију Италије одиграо 19 утакмица и постигао је два гола.

Европско првенство ће бити одржано у Немачкој од 14. јуна до 14. јула, а Италија ће играти у групи са Шпанијом, Хрватском и Албанијом.