Левандовски не може сам, Шведска у осмину финала иде са првог места

Фудбалери Шведксе савладали су Пољску 3:2 и пласирали се у осмину финала Европског првенства са првог места на табели Групе Е. Роберт Левандовски постигао два гола за Пољску, остатак екипе разочарао.

Један гол недостајао је Пољској у финишу меча против Шведске да осигура пласман у осмину финала Европског првенства, али је Клаесон у последњим треницима утакмице донео тријумф Шведској.

Роберт Левандовски постигао је два поготка за Пољску, али није могао сам да одвуче свој тим у наредну рунду такмичења.

Шведској је тријумф био потребан за првои место на табели, док би у случају ремија у осмину финала ишли са другог места.

Форсберг је већ у другом минуту донео вођство "викинзима", што је у великој мери обликовало меч у Санк Петербургу.

Пољска је нападала, стварала прилике (Левандовски погодио пречку у првом делу), али је противничка одбрана,на челу са фантастичним голманом Олсеном, одолевала.

Када је Форсберг у 59. минуту постигао и други гол за Швеђане (свој трећи на турниру), чинило се да је све готово. Али, тако није мислио Левандовски.

Само два минута касније постигао је прелеп гол и вратио свом тиму наду да може до преокрета.

Постигли су Пољаци још један гол који је поништен због офсајда, а онда је нападач Бајерна у 84. минуту у изједначио резултат и најавио велику драму у Русији.

Ипак, до гола у надокнади времена стигла је Шведска – обезбедила прво место у групи и послала Пољаке кући.

У другој утакмици одиграној у истом термину, Шпанија је убедљиво савладала Словачку 5:0.