Како је Манчини препородио "азуре" и шта се крије иза измене голмана

Репрезентација Италије је највише показала у досадашњем делу Европског првенства, за шта је заслужан Роберто Манчини.

Када се говорило о фаворитима пред почетак Европског првенства, нико није ни помишљао на Италију.

Сада, када је прва фаза такмичења при крају, Италија важи за тим који је показао највише.

У првом колу Италија је победила Турску са 3:0, у другом је била боља од Швајцарске, са истим резултатом, док је у последњем колу савладала Велс са 1:0.

Три меча, три сигурне победе - без примљеног гола, па сада многи о Италији причају као о тиму који може до самог краја.

О томе колико је Роберто Манчини препородио екипу, најбоље говори податак да је Италија непоражена на последњих 30 утакмица.

"Азури" су добили последњих 11 мечева и то без примљеног гола.

Манчини је направио невероватан посао откако је преузео национални тим 2018. године, у тренутку када је Италија пропустила Светско првенство и била најлошије пласирана на Фифиној ранг-листи у својој историји.

Није Манчини одушевио јавност само одличном игром "азура", већ и тиме што мисли на сваког члана репрезентације.

У завршници меча са Велсом, када је већ све било решено и када се знало да ће Италијани заузети прво место у групи, Манчини је заменио првог голмана Ђанлуиђија Донаруму, а прилику је добио искусни Салваторе Сиригу.

Пре тога је пружио прилику и осталим играчима да осете Европско првенство, па је сада остао само трећи голман Мерет без минута на турниру, али ће му Манчини сигурно пружити прилику када буде ситуација за то.

Манчини је решио да свима пружи прилику, водећи се сопственим искуством.

Легендарни фудбалер Сампдорије био је члан италијанске репрезентације на Светском првенству 1990. године, које је одржано у Италији, али није провео ни минут на терену, због чега се највише каје у каријери.