Белгија преломила Финце у другом полувремену за максималан учинак

Фудбалска репрезентација Белгије савладала је у трећем колу Групе Б Европског првенства, селекцију Финске са 2:0. "Црвени ђаволи" са максималним учинком пролазе у осмину финала, док Финци завршавају на трећем месту.

Репрезентација Белгије успешно је завршила групну фазу Европског првенства, пошто је уписала све три победе.

Након тријумфа над Русијом и Данском, "црвени ђаволи" савладали су и Финце.

Финска је успела да парира и одоли налетима фаворизованог ривала у првом полувремену, али је Белгија са два гола у другом, заслужено дошла до победе.

Имали су у 74. минуту Белгијанци доста среће, пошто је након корнера и шута Вермалена главом, лопта од стативе ударила голмана Храдецког и завршила у мрежи.

Коначних 2:0 поставио је Лукаку у 81. минуту, на асистенцију Де Брујнеа. Нападач се одлично заградио у противничком шеснаестерцу, а потом из окрета матирао голмана ривала.

Белгија групну фазу завршава са три победе и на првом месту, те ће у осмини финала играти против једне од трећепласиране екипе из група А, Д, Е или Ф.

У другом мечу Групе Б, Данска је савладала Русију са 4:1, те је изборила друго место на табели.

Данци ће у наредној фази играти против Велса, док ће Финци пласман у наредну фазу тражити као трећепласирана екипа.