Швеђанима гол из пенала довољан за тријумф над Словацима

Фудбалери Шведске савладали су репрезентацију Словачке са 1:0 у другом мечу Групе Е, Европског првенства у фудбалу. Једини стрелац био је Форсберг са беле тачке у 77. минуту.

Након што су одолели налетима Шпаније у првом колу, Швеђани сада бележе битан тријумф на путу ка пласману у наредну фазу такмичења.

Једну потпуно отворену утакмицу, која је могла да се заврши победом било које екипе, преломио је једанаестерац у 77. минуту.

Дубравка је оборио Куасона у свом шеснаестерцу, а немачки арбитар је показао на белу тачку.

Сигуран са пенала био је Форсберг, који је поставио коначан резултат.

За играча меча проглашен је млади и талентовани Александер Исак, који је током читавог меча задавао невоље одбрани Словачке и који је проиграо Куасона код пенала.

Након две одигране утакмице Шведска има једну победу и један реми, док Словаци имају победу и пораз.