Украјинцима два гола за пет минута била довољна против Северне Македоније

Фудбалери Украјине савладали су селекцију Северне Македоније са 2:1 у мечу другог кола Групе Ц, Европског првенства у фудбалу.

Занимљив меч одиграли су Украјинци и Македонци на стадиону у Букурешту.

У финишу првог полувремена Украјина је брзо постигла два гола и тако практично решила питање победника.

У 29. минуту Јармоленко је добро пратио развој ситуације након корнера, реаговао на другој стативи и убацио лопту у мрежу ривала.

Само пет минута касније, Јаремчук је искористио недовољно добру офсајд замку и затресао мрежу за 2:0.

Северна Македонија је успела у другом полувремену да смањи на 2:1, али не и да додатно угрози Украјинце.

Једини гол за Македонце постигао је Алиоски, након што је претходно промашио једанаестерац, али је искористио то што се лопта одбила.

Након два меча, Украјина има половичан учинак и три освојена бода, док је Северна Македонија уписала и други пораз.