Француска боља од Немачке, победу им донео аутогол Хумелса

Фудбалска репрезентација Француске победила је селекцију Немачке минимланим резултатом (1:0) у мечу првог кола групе Ф на Европском првенству који је одигран у Минхену. Дефанзивац Матс Хумелс једини је тресао мрежу у 20. минуту овог феноменалног дуела, али је то на његову несрећу била она коју је чувао Нојер. Французима поништена два гола у другом полувремену због офсајда у којем су се нашли прво Мбапе, а у финишу и Бензема.

Меч у којем је номинални домаћин Француска играо се у срцу Баварске, на минхенској ”Алијанц арени” и решен је у 20. минуту.

Тада је Ернандез прихватио лопту у шеснаестерцу Немаца, упутио је ка Мбапеу, али је Матс Хумлес у намери да спречи то додавање интервенисао не баш најбоље и затресао мрежу Нојеровог гола, што је на крају био оресудни моменат овог дуела.

Након тога Немци јесу били агерсивнији, али нису успели да дођу до изједначења, а најбоље шансе пропустили су Гундоган и Гнабри. На другој страни, Рабио је погодио стативу, а Мбапеу и Бенземи су голови поништени због офсајда.

Французи су овом побдом дошли до прва три бода у изузетно јакој групи Ф, у којој су Португалци претходно убедљиво надиграли Мађаре са 3:0.

Немце у наредном колу управо против Роналда и екипе очекује дуел ”бити или не бити”, док ће ”триколори” пласаман у наредну рунду вероватно оверавати против Мађарске.