Уздрмани Данци поражени од Финске

Фудбалска репрезентација Финске савладала је селекцију Данске са 1:0 у мечу првог кола Групе Б. Сусрет је обележио прекид и суспензија због здравственог стања Кристијана Ериксена.

Једна од најчуднијих утакмица одиграна у историји фудбала, добила је најбољи могући крај.

Медицинско особље и хитна помоћ успели су да спасу живот Кристијану Ериксену, који је пред крај првог полувремена колабирао.

Меч је првобитно био суспендован, а потом на захтев репрезентативаца Данске и Финске настављен.

Иако је Данска била далеко бољи ривал, имала већи посед, знатно више шанси и шутева на гол ривала, Финци односе победу.

Једини гол на мечу постигао је Јоел Похјанпало у 60. минуту сусрета.

Уронен је центрирао са леве стране, а нападач Леверкузена и репрезентације Финске је добро скочио и савладао голмана Шмајхела.

Данци су пропустили велики број прилика, а најближи изједначењу били су у 74. минуту, када је Хојбергов пенал одлично одбранио Храдецки.

До краја сусрета, упркос узбуђењима, резултат се није мењао, па Финци бележе три бода у првом колу.