Мото ГП: Јапанац Аи Огура победио на ВН Холандије, Бецеки излетео са стазе
Возач екипе Трекхаус Јапанац Аи Огура победник је трке у Мото ГП шампионату за Велику награду Холандије на стази у Асену. Огура је до прве победе у каријери у "краљевској класи" стигао резултатом 40:21.90.
Друго место на ВН Холандије освојио је још један возач екипе Трекхаус Шпанац Раул Фернандез, који је за победником каснио нешто више од две секунде.
Трећи је био возач Априлије Шпанац Хорхе Мартин, који је за Огуром заостао 3,512 секунди.
Возач Априлије Италијан Марко Бецеки, који је био водећи у генералном пласману возача до трке у Холандији, излетео је са стазе у Асену у другом кругу.
Прво место у генералном пласману возача преузео је Мартин са 193 бода, док је Бецеки други са 186.
Наредна трка у Мото ГП шампионату биће одржана 12. јула за ВН Немачке на стази Сахсенринг.
Коментари