Леклер најбржи у Монци, Ферстапен тек шести

Возач Ферарија Шарл Леклер победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Италије на стази у Монци.

Ландо Норис је стартовао са пол позиције, али су га у првом кругу престигли Оскар Пјастри и Леклер.

Пјастри је избио на прво, а Леклер друго место. Леклер је искористио то што је једном отишао на замену пнеуматика, за разлику од Пјастрија који се одлучио за два одласка у бокс. Пјастри је завршио на другом месту, док је Норис био трећи.

Карлос Саинц је био четвртопласирани, трку је као пети завршио Луис Хамилтон. Актуелни шампион Макс Ферстапен је био шести. Остали возачи који су освојили бодове били су Џорџ Расел, Серхио Перез, Алекс Албон и Кевин Магнусен.

Ферстапен се у генералном пласману налази на првом месту са 303 бода, други је Норис са 241. Ред Бул је на првом месту у конкуренцији конструктора, има 446 бодова, док је други Мекларен са 438.

Следећа трка возиће се 15. септембра у Азербејџану.