Ботасу пол позиција у Имоли, Мерцедес на корак од тимске титуле

Финац Валтери Ботас у Мерцедесу освојио је пол позицију за Велику награду Емилија Ромање у Имоли, а у првом реду ће бити и његов клупски колега из Мерцедеса и лидер у такмичењу Формуле 1, Луис Хамилтон.

Ово је четврта пол позиција за Ботаса у сезони, а 15. у каријери, а до ње је дошао са 97 хиљадитинки предности у односу на Луиса Хамилтона. Стаза у имоли није била у календару Формуле 1 још од 2006. године, када је пол позицију освојио легендарни Михаел Шумахер.

Други ред су заузели Макс Ферштапен из Ред Була и Пјер Гасли из Алфа таурија.

Мерцедесу је довољно да један од његових возача освоји бар четврту позицију, како би осигурао овогодишњу шампионску титулу у конкуренцији конструктора.

Трка за Велику награду Емилија Ромање, 13. по реду у сезони, вози се у недељу од 13.10.