Сагмајстеру 94. место у петој етапи

Габор Сагмајстер претходне ноћи поправио је мотор са механичаром Золтаном Кохаљмијем и наставио такмичење на 30. Дакар релију који се одржава у Аргентини и Чилеу. Пету, најопаснију етапу до сада, на стази дужине 763 километра од Нојкена до Сан Рафаела, завршио је на 94. месту. Други представник Србије Ристић такође је стигао на циљ, али организатори нису ажурни са објављивањем резултата, па га грешком нема у пласману.

Суботичанин Сагмајстер стартовао је 160, али је после 102 километра заузимао 106. место, на 230. километру био је 85. На крају је завршио на 94. позицији.

Београђанин Божо Ристић, који је показао изузетан спортски дух када се зауставио у четвртој етапи и помогао Сагмајстеру, коме се покварио мотор да стигне до циља, на средини пете етапе био је на 136. позицији.

Ристић се налази на листи такмичара пријављених за старт 6. етапе од Сан Рафаела до Мендозе. Организатори су одлучили да скрате шесту етапу и да изврше неутрализацију пете. Старт је померен за 2 сата, како би се такмичари одморили после најтеже пете етапе.

Карлос Саинц се преврнуо са аутомобилом, међутим успео је да настави такмичење.

Резултати 5. етапе од Нојкена до Сан Рафаела 763 км (Специјални испит 506 км) - мотори: