Хамилтон славио у Мексику и смањио заостатак за Розбергом

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон победио је вечерас у трци Формуле 1 за Велику награду Мексика и на 19 бодова смањио заостатак за клупским колегом Ником Розбергом у генералном пласману.

Хамилтон је до 51. победе у каријери, а осме у сезони, од које друге узастопне, дошао за сат, 40 минута, 31 секунду и 402 стотих и остао у трци за шампионском титулом.

Друго место заузео је Нико Розберг, а tреће место заузео је Себастијан Фетел из Ферарија, који је имао занимљив дуел у финишу трке са Максом Верштапеном из Ред Була.

Немац је био у нападу на треће место, али је Холанђанин задржао позицију кршећи правила изласком са стазе, па је морао да га пропусти. Није то одмах учинио, те је кажњен додавањем пет секунди, због чега је пао на пето место. Испред њега "ускочио" је Данијел Рикардо, такође возач Ред Була.

Бодове су још освојили Кими Раиконен из Ферарија, Нико Хулкенберг из Форс Индије, возачи Вилијамса Валтери Ботас и Фелипе Маса и Серхио Перес из Форс Индије.

Наредна трка у шампионату на програму је 13. новембра на стази Интерлагос, за Велику награду Бразила.

Поредак возача и конструктора у шампионату Формуле 1 после вечерашње трке за Велику награду Мексика: