Хамилтон: Предност Розберга није недостижна

Актуелни шампион Формуле 1 возач Мерцедеса Луис Хамилтон рекао је да је предност његовог клупског колеге Ника Розберга од 36 бодова у генералном пласману велика ствар, али да може да надокнади надостатак и освоји нову титулу.

Хамилтон је у прве три трке у шампионату имао много проблема и други је у генералном пласману иза Розберга, који је победио у све три трке ове сезоне. Рачунајући и прошлу сезону, Розберг је везао шест узастопних победа. Хамилтон се у трци у Бахреину сударио са Валтеријем Ботасом у првој кривини, а због проблема на болиду трку у Кини завршио је на седмом месту.

"Његову предност не схватам олако, мислим да је то велика ствар. То је 36 бодова, скоро трка и још мало, то је много бодова. Знам да ме чека посао, али већ сам током каријере успевао да надокнадим заостатак у шампионату", рекао је Хамилтон.

Хамилтон је 2014. године надокнадио 29 бодова заостатка за Розбергом и освојио шампионску титулу.

"Остало је још 18 трка до краја, а ако у просеку по трци будем надокнађивао два бода, верујем да није немогуће достићи Розберга", рекао је троструки светски шампион Хамилтон.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 возиће се у недељу од 14 часова у Сочију за Велику награду Русије.