Барикело и Батон за велику победу Брон Џи-Пија

Бразилски возач Рубенс Барикело победио је у трци Формуле један за Велику награду Италије на стази у Монци, док је његов клупски колега из тима Брон Џи-Пи Џенсон Батон заузео друго место.

Барикелу је победа у Монци друга на последње три трке Формуле један, пошто је прошлог месеца био најбољи и у Валенсији. Тријумф у Валенсији био му је први после пет неуспешних година.

Треће место заузео је Кими Рајконен из Ферарија, четврти је био Адријан Сутил из Форс Индија тима, пети Шпанац Фернандо Алонсо, а седми Ник Хајдфелд из Бе-Ем-Ве Заубера. Поен је освојио и Себастијан Фетел из Ред Була.

Актуелни шампион Формуле један Луис Хамилтон није завршио трку, пошто је доживео удес у последњем кругу, у тренутку док је био на трећем месту.

Џенсон Батон је и даље лидер у укупном пласману са 80 освојених бодова, 14 више од другопласираног Барикела. Фетел је трећи са 54 бода.

Батонов и Барикелов тим Брон ГП води у конкуренцији конструктора са 146 бодова, док је Ред Бул други са 105,5. Ферари је четири трке пре краја сезоне трећи са 62 бода.