Раиконен најбржи на тренингу

Возач Лотуса Кими Раиконен остварио је најбрже време на другом тренингу на стази Сепанг, где ће се за викенд возити трка Формуле један за Велику награду Малезије.

Раиконен, који је прошле недеље победио у првој овосезонској трци у Мелбурну, на тренингу је био бржи од троструког светског шампиона Себастијана Фетела из Ред Була за 0,019 секунди.

Возачи Ферарија Фелипе Маса и Фернандо Алонсо заузели су треће и четврто место, а пети је био Марк Вебер из Ред Була, који је заузео прво место на првом тренингу.

"За сада је ово добар дан за нас. Болид изгледа веома добро", рекао је технички директор Лотуса Џејмс Елисон.

Возачи Мекларена поново су забележили лоше резултате. Серхио Перес, који је ове сезоне из Заубера прешао у Мекларен, заузео је 11. место, док је светски шампион из 2009. године Џенсон Батон тренинг завршио на 12. месту.

"Тешко је прогнозирати резултат када се трудите да још две или три ствари решите на болиду. У прошлости смо успешно решавали такве ситације", рекао је спортски директор Мекларена Сем Мајкл.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон је на оба тренинга заузео девето место. Пола сата пре краја тренинга почела је да пада јака киша, која је проузроковала велике проблеме возачима.

Алонсо је прошле године победио у Малезији, након што је Перес излетео са стазе када је покушао да га претекне. Стаза је тада била клизава јер је трка због јаке кише прекинута на 51 минут.  Алонсо, који је трку у Малезији завршио на другом месту, рекао је да верује да ће његов болид у предстојећој трци бити равноправан са Раиконеновим.

Трка за Велику награду Малезије вози се у недељу од 9.00 по средњеевропском времену.