Државни рекорди Вучковићеве и Томића за крај Европског

Завесу на Европско првенство за млађе јуниоре и наступе српских атлетичара спустили су Тара Вучковић, Данка Кртинић, Небојша Илић и Лука Томић.

Тара Вучковић у неизвезном финишу на 800 метара остала је без одличја за само две стотинке, трку је завршила за 2:04,54. Утеха је оборен државни рекорд Снежане Пајкић из 1987. године – 2:04,99.

Небојша Илић који је у полуфиналу на 400 метара препоне оборио још старији рекорд постављен пре 52 године, није успео да забележи бољи резултат. Седмо место у великом финалу заузео је са 52,92 секунде.

Данка Кртинић у финалу бацања диска забележила је само један исправан хитац, у првој серији бацила је 39,38 метара што је било довољно за 12 позицију.

Десетобојац Лука Томић поправио је сопствени државни рекорд за атлетичаре до 18 година. Укупно је освојио 6745 бодова и након десет дисциплина заузео 17. место.

Последњег дана такмичења злато је освојио Алдин Ћатовић на 3000 метара, а бронзу Вук Шолаја у скоку увис. Била је ово друга Ћатовићева медаља након сребра на 1500 метара.

Атлетичари Србије укупно су освојили три медаље на Европском првенству за млађе јуниоре.