Читај ми!

Луис Енрике: Тражио сам од фудбалера да вежбају пенале и у клубовима

Селектор репрезентације Шпаније Луис Енрике каже да је од својих фудбалера пре доласка на Светско првенство у Катару тражио да у својим клубовима имају по најмање 1.000 удараца с пенала.

Енрике је истакао да је уверен да ће Шпанија да победи Мароко. Верује да ће његови фудбалери успети да се изборе са евентуалним притиском приликом извођења пенала.

"Пре више од година дана рекао сам играчима: Имате домаћи задатак пред Светско првенство, морате у својим клубовима да изведете најмање хиљаду пенала. Не можете да вежбате пенале само када сте у националном тиму", рекао је Енрике на конференцији за новинаре.

Нагласио је да извођење пенала не зависи од среће.

"Голман је кључан у пенал серији. Сва тројица наших голмана добро бране пенале. Имамо спремне фудбалере, који добро изводе казнене ударце. То је тренутак велике напетости, где морате да опустите живце и да издржите притисак.  То је тренутак који дефинише играча", додао је селектор Шпаније.

Ипак, верује да ће Шпанија да победи Мароко у регуларном делу меча.

"Имамо јасну идеју. Не морамо да доминирамо над свим противницима 90 минута. На Светском првенству имате најбоље тимове, играте против врхунских тренера и играча", закључио је Енрике.

Утакмица између Марока и Шпаније биће одиграна у уторак од 16 сати.

уторак, 22. април 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом