Турци се спетљали у кључним тренуцима, Шпанија победом до првог места у групи А

Кошаркаши Шпаније победили су у Тбилисију репрезентацију Турске 72:69 и пред пут у Берлин на завршницу Европског првенства обезбедили прво место у групи А.

У директном дуелу за прво место у групи А, Шпанија је у неизвесној завршници искористила грешке турских кошаркаша и стигла до победе.

Екипе су се током изједначеног првог полувремена смењивале у вођству, а ниједна није имала резултатску предност већу од пет поена.

Пред крај треће четвртине дошли су Шпанци до плус шест, али је почетком последњег периода игре уследила серија Турака 9:0 којом су поново увели утакмицу у потпуни егал који је потрајао до самог краја.

На 48 секунди до краја меча било је 69:68 за Шпанију. Одбранили су се кошаркаши Турске и након тајм-аута селектора Ергина Атамана имали 22 секунде да организују добар напад и дођу до победе.

Ипак, спетљали су се Турци и приликом покушаја уручења Осман и Ларкина лопта им је, тек што су је увели у игру, под притиском агресивне одбране Алберта Дијаза испала у аут.

Морали су потом да праве фаул и зауставе време, а Вили Ернангомез је погодио оба слободна бацања и обезбедио својој репрезентацији предност од три поена - 71:68.

Одлучили су се и Шпанци да фаулирају Ларкина на 13 секунди до краја и не дозволе му ни да покуша да дође до позиције одакле би могао да погоди тројку за изједначење.

Погодио је Ларкин само први пенал, уследио је још један брз фаул над Лоренцом Брауном, који је такође био сигуран само први пут, али су Шпанци након његовог промашаја ухватили лопту, сачували је до краја и решили питање победника.

Вили Ернангомез је са 15 постигнутих поена био најбољи међу Шпанцима, а Осман је предводио Турску са 20.

Шпанија ће на завршницу турнира у Берлин са првог, а Турска са другог места у групи А.