Јанис сасуо 41 поен и прекинуо украјинску бајку

Кошаркаши Грчке савладали су селекцију Украјине са 99:79 у мечу четвртог кола Групе Ц на Европском првенству.

Нова нестварна партија Јаниса Адетокумба на Евробаскету, овога пута против селекције Украјине.

Поново је Украјина пријатно изненадила и играла више него добру кошарку, чак и водила на полувремену, али је Грчка у других 20 минута успела да направи потпуни преокрет и упише четврту победу у исто толико утакмица.

Седам поена износила је највећа предност Украјине, са којом је отишла на полувреме.

Ипак, Грчка је потпуно преокренула и преломила меч у трећој четвртини, у којој је демонстрирала силу и добила деоницу са 32:11.

У последњој четвртини Грци су одржавали предност, која је износила и 22 поена и меч привела крају без проблема.

Јанис је био апсолутни лидер победничке екипе са 41 поеном, уз сјајних 13/18 из игре.

Двоцифрени у редовима Грчке били су још и Калатес и Дорси са по 13 поена.

Код Украјинаца истакли су се Михаљук и Санон са по 13 пона.

Грчка наставља са максималним учинком у Групи Ц, пошто је остварила четврту победу из исто толико утакмица.

Украјина бележи тек први пораз, пошто је претходно савладала Велику Британију, Естонију и Украјину.