Шпанцима довољно једно полувреме за победу против Црне Горе

Кошаркаши Шпаније победили су у Тбилисију репрезентацију Црне Горе 82:65 у четвртом колу групе А Европског првенства.

Једино вођство Црногораца било је 2:0 и 8:6 на самом почетку утакмице. Брзо су Шпанци наметнули свој темпо и већ крајем прве четвртине стекли двоцифрену предност коју кошаркаши из Црне Горе до краја меча нису озбиљније угрозили.

Била је Црна Гора у игри само до резултата 15:13 за Шпанце, али је "црвена фурија" тада направила серију 10:0 отишла на 25:13.

Дозволили су Црногорци репрезентативцима Шпаније да већ у првом полувремену убаце 53 поена и оду на одмор после два периода игре са плус 22, па им није много помогло што су били бољи и у трећој (17:14) и у четвртој четвртини (17:15).

Најбољи међу Шпанцима био је Дарио Бризуела са 18 постигнутих поена, док је у репрезентацији Црне Горе најрасположенији био Владимир Михаиловић са такође 18 поена.

Успели су Шпанци да зауставе Бојана Дубљевића и оставе га са само три уписана поена. Од почетка су били доминантни под кошем, неутралисали су унутрашњу линију црногорске репрезентације, постизала лаке поене из транзиције, а одлично су шутирали и са дистанце.

Марко Симоновић је меч завршио са 11, а Кендрик Пери са 10 поена. Да друге стране запажени су били и Вили Ернангомес са 14, као и Лоренцо Браун и Хаиме Прадиља са по 12 поена.

Шпанци после четири одиграна меча имају три победе и пораз, док су Црногорци уписали две победе и два пораза, па ће победу за пролаз у осмину финала тражити у среду против Грузије.