Турска изрешетала кош Белгије и забележила трећу победу

Репрезентација Турске савладала је Белгију са 78:63, у мечу четвртог кола Групе А. Турска сада има скор од три победе и једног пораза, Белгијанци уз две победе имају и два пораза.

Турска је искалила бес на Белгији. Већ у првој четвртини стекла је велику предност, уследило је опуштање и противник је успео да смањи разлику. Међутим, трећи период је дефинитивно преломио меч. Потом су Турци мирно привели меч крају.

Турци су почели силовито. Све им је полазило за руком, пунили су кош ривала. С друге стране Белгијанци нису успели да се саставе. Турска добија први период са 20:6. Други период донео је много бољу игру Белгијанаца. Наступила је јурњава по терену.

Белгијанци су почели да топе предност ривала. Турска одговара и средином перида враћа разлику на плус 15. Уследио је нови налет Белгије која до одласка на одмор прилази на седам разлике - 37:30.

Трећи период припао је Турцима. Поново су почели да погађају из свих позиција. Далекометном паљбом поново су унели нервозу у табор противника. До краја треће четвртине долазе до максималних плус 21 - 59:38.

Турци успевају да одбију све налете Белгијанаца у последњој четвртини, одржавали су велику предност и мирно привели меч крају - 78:63.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Шенгун са 24 поена, Коркмаз је убацио 16, а Османи 12. У тиму Белгије, Братановић је убацио 15 поена, а двоцифрени учинак имао је још и Ванвијн са 11.

У наредном колу Турска се састаје са Шпанијом, а Белгија игра против Бугарске.