Чешка боља од Холандије за прву победу на турниру, Петерка и Весели одбили налете противника

Кошаркаши Чешке савладали су у Прагу селекцију Холандије са 88:81 у мечу трећег кола Групе Ц.

Након два уводна пораза од селекција Пољске и Србије, Чешка у Прагу стиже до победе на Европском првенству у кошарци.

Први тријумф су уписали над репрезентацијом Холандије у трећем голу Групе Д.

Од самог страта меча Чеси су наметнули ритам који им више одговара, лако долазили до поена на једној, а натерали противника да се добрано помучи за сваки кош на другој страни.

Након првих 10 минута кошарке предност је износила 10 поена, да би пред сам одлазак на полувреме, домаћин стекао највећих 23 поена предности.

Ретко ко је могао да наговести да ће меч ући у неизвесну завршницу, али управо то се десило захваљујући фантастичној трећој четвртини Холандије.

Холанђани су у трећој деоници убацили чак 30 поена, а примили 16, чиме су смањили дефицит на шест разлике у једном тренутку.

Добра игра Холандије наставила се и у последњој четвртини, па су успели да смање разлику на само три поена.

Ипак, успели су Чеси да одбију налет ривала, некако сачувају предност и дођу до победе.

Најефикаснији у победничком тиму били су Јан Весели са 24 поена и Мартин Петерка са 20.

У редовима Холандије истакли су се Јаник Франке са 22 и Ворти де Јонг са 13 поена.

Након три одигране утакмице, Чешка има скор од једне победе и два пораза и остаје у борби за места које воде у наредну фазу такмичења.

Холандије бележи и трећи пораз, чиме готово да губи шансу за пласман у нокаут фазу.