Дервиш у "групи смрти", БиХ победила Словенију

Кошаркаши Словеније поражени су од репрезентације БиХ са 97:93 у мечу трећег кола групе Б на Европском првенству.

Многи су очекивали да ће после трећег кола Словенци имати стопроцентан учинак, али репрезентативци БиХ су имали другачији план.

Словенци су добро отворили меч и, у врло ефикасној првој четвртини, дошли до предности од 32:26.

Од старта друге деонице, ситуација на терену је почела постепено да се мења, па је БиХ, на крилима расположеног Џанана Мусе, ухватила прикључак, а онда и повела почетком треће четвртине.

Дончић и Драгић већим делом меча нису бриљирали, али су у одличујућим моментима преузимали одговорност чиме је Словенија успевала да одржи минималну предност.

Међутим, гости се нису предавали, па је драма достигла врхунац у последњој четвртини.

Муса је погађао из свих позиција, а ни Робертсон није посустајао, па је БиХ дошла до предности средином последње деонице.

Дончић је промашио седми шут за три поена, а Робертсон је погодио на другој страни, па је БиХ имала пет поена предности на три минута до краја меча.

У последњи минут БиХ је ушла са два поена предности, а онда је Атић полагањем удвостручио предност.

Дончић је промашио нову тројку, али је грешку противника – испуштену ухваћену лопту, искористио Горан Драгић и смањио на два разлике.

Атићу није задрхтала рука са линије слободних бацања, па је Словенија имала четири поена заостатка на 15 секунди до краја.

Дончић је ишао на полагање, а онда је Робертсон фаулиран.

Погодио је оба бацања и поставио коначан резултат.

Робертсон је био најефикаснији са 23 поена (7/13 за три поена), Џанан Муса је убацио један мање.

У пораженој екипи, Влатко Чанчар је постигао 22 поена, а Горан Драгић 20.

Дончић је завршио меч са 16 поена, уз осам скокова и осам асистенција, али и катастрофалан шут за три поена – 0/8.

Неочекивана победа БиХ закомпликовала је ситуацију у "групи смрти" – групи Б.

Немачка је прва са све три победе, Словенија има две победе и један пораз, као и трећепласирана БиХ.

Французи су четврти са скором 1-1, док Литванци немају ниједан тријумф из три меча, као ни Мађари из два.