Авдија водио Израел до победе и над Холандијом

Кошаркаши Израела савладали су Холандију са 74:67 у мечу другог кола Групе Д на Европском првенству.

Сјајан меч одиграла су два ривала. Холандија имала и плус 11 у првом полувремену. Израелци се пробудили у наставку и донели неизвесност у меч. На крају тас на ваги на страну Израела претегао је Авдија и трасирао пут до победе свом тиму.

После неизвесне прве четвртине у којој је резултат био изједначен - 18:18, Холанђани су били много бољи у другом периоду. Стигли су до максималних плус 11, да би се у друго полувреме ушло при резултату 40:32.

До средине трећег перида Холанђани су држали двоцифрену предност, 51:41. Тада су се разиграли Израелци и до краја периода серијом 9:0 истопили предност ривала. Пред последњу четвртину резултат је био 51:50.

Неизвесно је било и у последњем периоду. Игра кош за кош у којој су Холанђани константно имали минималну предност, а Израелци стизали. Четири минута пре краја резултат је био нерешен - 61:61.

Три минута пре краја Авдија враћа Израелце у вођство 64:62. Исти играча је потом преузео одговорност шутирао и погодио за три и први пут на мечу Израел је имао плус пет, два минута пре краја.

Четрнаест секунди пре краја Холанђани погађају тројку и прилазе на три поена заостатка. Међутим Мекел је сигуран са линије слободних бацања и оверава победу своје екипе. Уз још два прецизна бацања Мекел поставља коначних 74:67.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Авдија са 21 поеном, Њега је пратио Мадар са 14, а Соркин је убацио 10. У екипи Холандије, Де Јонг је убацио 12 поена, Клоф 11, а Керази 10.

У понедељак у трећем колу Израел игра против Пољске, а Холандија против Чешке.