Дончић и другари одржали час кошарке Мађарима

Кошаркаши Словеније савладали су Мађарску са 103:88 у мечу другог кола Групе Б на Европском првенству.

Пре меча се знало да ће ово бити игра мачке и миша. Лакоћа којом су Словенци сломили отпор ривала деловала је нестварно. Словенци су се забављали на терену и само пунили кош противника. Већ на полувремену знало се ко је победник, а чекао се само коначан резултат.

Већ на стрту Словенци су поствили ствари на своје место. Серијом 18:2 стигли су до убељиве предности коју нису испустали до краја меча. Двоцифрену предност задржали су до краја првог периода - 29:16.

Наставак је донео још лепршавију игру Словенаца. Мађари су тек на моменте успевали да парирају ривалу, ипак недовољ да се запрети Дончићу и другарима. Словенци долазе до максималних плус 24, 50:26. На велики одмор отишло се резултату 54:33.

Дончић се распуцао у трећем периоду са три тројке у прва пет минута помогао је својој екипи да стигне до максималних плус 27 - 72:45. потом је Лука сео на клупу и више није улазио у игру, али екипа је наставила у истом ритму. У финишу периода стижу до максималних плус 29, да би се у последњи период ушло при резултату 88:60.

Пет минута пре краја Словенци су прешли сто поена и 30 поена разлике - 101:71. Потом је опао темпо игре,то користе Мађари да ублаже пораз. На крају победа Словеније - 103:88.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Лука Дончић са 20 поена седам скокова и седам асистенција. Препелич је додао 14, а Блажич 11. Код Мађара, Перл 18, а Хопкинс је убацио 14 поена.

Словенци у трећем колу у недељу играју са БиХ, док Мађари иду на мегдан Французима.