Шпанци убедљиви против Грузије

Кошаркаши Шпаније победили су у Тбилисију репрезентацију Грузије резултатом 90:64 у утакмици другог кола Групе А Европског првенства.

Држала је Грузија резултатски прикључак током већег дела првог полувремена. После прве четвртине имали су само два поена заостатка, али су Шпанци заиграли одлучније у другој деоници и захваљујући серији 6:0 отишли на одмор са девет поена предности - 40:31.

У другом полувремену Шпанци су убедљивом игром само повећавали заостатак немоћне Грузије. Убацили су 31 поен у трећој четвртини, а последња је била формалност.

Само се Усман Гаруба није уписао међу стрелце у победничкој екипи, а најефикаснији је био Вили Ернангомез са 14 постигнутих поена. Грузију је предводио Андроникашвили са 16 поена.

Руди Фернандез је против Грузије одиграо 240. меч у дресу националног тима, па је претекао Хуана Сан Епифенија и испред њега је само Хуан Карлос Наваро са 253 утакмице за Шпанију.

Шпанци су уписали другу убедљиву победу на турниру, док Грузија после две утакмице још увек не зна за победу на Европском првенству.