Французи након неизвесне завршнице савладали Литванију, Фурније херој

Кошаркашка репрезентација Француске савладала је селекцију Литваније са 77:73 у мечу другог кола Евробаскета.

Уз доста муке, Французи долазе до прве победе на Европском првенству у кошарци.

Након неочекиваног пораза у првом мечу од Немачке, "триколори" су у неизвесној утакмици савладали Литванију.

Након што су обе екипе биле нападачки расположене у првој четвртини, уследио је доста тврд меч.

Литванија је била потпуно распуцана од старта меча, а у првој четвртини водила је и са 13 поена.

Имали су Литванци предност већи део меча, али је Француска одлично одиграла у последњој четвритни, коју је добила са 27:17, што јој је било довољно за тесну победу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Еван Фурније са 27 убачених поена. Он је био једини двоцифрен стрелац, док су се међу осталим играчима Француске истакли Албиси и Тарпеј са по 8 поена.

Валанчиунас је предводио стрелце Литваније са 15 поена, поен мање имао је Јокубаитис, док је Григонис убацио 13 поена.

Француска бележи једну победу у две одигране утакмице, док је Литванија уписала оба пораза у досадашњем току Евробаскета.