Бугарска упорна, али недовољно добра - Турци уписали другу победу

Кошаркаши Турске победили су у Тбилисију репрезентацију Бугарске резултатом 101:87 у утакмици другог кола Групе А Европског првенства.

Репрезентативце Бугарске није пореметио убедљив пораз од Шпаније у првом колу такмичења, па су добро намучили фаворизовану Турску, али нису успели да дођу до прве победе на Европском првенству.

После потпуно изједначене три четвртине током којих ниједна од екипа није дошла до резултатске предности веће од седам поена, Турска је тек седам минута пре краја последњег периода, тројком Махмутоглуа и поготком из рекета Шенгуна, први пут стекла двоцифрени плус.

До краја меча, Турци су само увећавали своју предност и на крају постигли више од 100 поена.

Најбољи у победничкој екипи био је Џеди Осман са 25 поена, док је пет мање уписао Шенгун. Ефикасан је био и Шејн Ларкин, са 13 поена и девет асистенција.

Александар Везенков је предводио Бугарску са 28 постигнутих поена, али је из седам покушаја погодио само једну тројку.

Бугарска после две одигране утакмице има исто толико пораза, док су Турци, након успеха у утакмици против Црне Горе, уписали још једну победу.