Трећа четвртина коштала БиХ у мечу са Немачком

Кошаркаши БиХ поражени су од селекције Немачке са 92:82 у мечу другог кола Групе Б Европског првенства.

Више него солидна партија изабраника селектора Бећирагића против селекције Немачке, али је мало недостајало да дођу до победе.

Од првог минута је БиХ наговестила да може да се носи са фаворизованим противником.

Након првих 10 минута водили су са два поена, у једном тренутку имали и двоцифрену предност у износу од 11 поена, да би на полувреме отишли са пет поена разлике.

Ипак, кобна трећа четвртина пресудила је меч у корист Немачке.

Немци су заиграли за класу боље на обе стране паркета, пошто су убацили 28, а примили тек 11 поена.

Стао је шут БиХ, док би Немачка на крилима Шрудера долазила до лакших поена и градила двоцифрену предност.

Деловало је да Немци имају контролу меча, али је БиХ успела крајњим напорима да ухвати прикључак, смањи разлику на једноцифрен број, али не и да озбиљније пољуља Немачку.

Најефикаснији у редовима победничке екипе били су Шрудер и Вагнер са по 18 поена, док је Војтман убацио 14 поена.

У редовима БиХ истакао се двојац Муса – Нуркић, који је комбиновано убацио чак 51 поен.

Муса је био најбољи стрелац на мечу са 30 поена, док је 21 убацио Нуркић. Двоцифрен је био и Робертсон, који је постигао 13 погодака.

Након две одигране утакмице у Групи Б, Немачка има две победе, а БиХ једну победу и један пораз.