Финци “ресетовали“ Пољаке за прву победу на Европском првенству

Кошаркаши Финске савладали су Пољску резултатом 89:59 у мечу другог кола Групе Д на Европском првенству.

Након пораза после продужетка од Израела, Финци су одиграли фантастично против пољака. Нису дали шансу противнику и са 30 поена разлике стигли до убедљиве победе. Пољаци после победе против домаћина Чешке, нису имали решења за игру ривала, морали су да положе оружје и шансу за пролаз даље потраже у наредним мечевима.

Финци су били много бољи ривал, сем почетног вођства Пољаци нису више имали прилике да угрозе ривала, који је после прве четвртине стигао до плуса од 10 поена. У другом периоду у пар наврата Пољаци су покушавали да ухвате прикључак, али све што су успели било је да падну испод десет разлике. Међутим, Финци поново поачавају и до полувремена одлазе на плус 14 - 44:30.

Слична слика и у другом полувремену. Наставили су Финци да пуне кош ривала и поведу са 23 разлике, 57:34. Већ тада је било јасно да противник нема шта да тражи у овом мечу. До краја трећег периода Пољаци су мало ублажили вођство противника - 64:44.

Финци нису стали ни у последњој четвртини. Наставили су да решетају кош Пољака и на крају стигли до највеће предности, плуса од 30 поена - 89:59.

Најефикаснији у победничком тиму био је Салин са 18 поена, њега је пратио Марканен са 17, а Валтонен је убацио 12. Код Пољака, Понитка и Соколовски са по осам поена.

У наредном колу у понедељак Србија игра против Финске, а Пољска се састаје са Израелом.