Италијани без проблема до победе над Естонијом

Кошаркаши Италије победили су у Милану репрезентацију Естоније резултатом 83:62 у првом колу Групе Ц Европског првенства.

Италијани су оправдали улогу фаворита и током целе утакмице нису дозволили противницима из Естоније да дођу до резултатске предности.

Држали су се Естонци на једноцифреном минусу у првој четвртини, али су Италијани одлучније заиграли у другом периоду и већ после нешто више од 12 минута игре водили 35:20.

Предност Италијана је наставила да расте, па су на крају првог полувремена већ убацили 52 и имали 19 поена више од противника - 52:33.

Нису се предали Естонци, добили су трећу четвртину резултатом 19:17, али нису успели озбиљније да запрете Италијанима и утакмицу учине узбудљивијом.

Најефикаснији међу Италијанима био је Симоне Фонтекио са 19 постигнутих поена. Мели је убацио два мање, док је Акиле Полонара уписао 12 поена и 11 ухваћених лопти. Кер Криса је предводио Естонце са 20 постигнутих поена.